Ubytování – Morava


Místo: Lednice

Ubytování: Penzion Včelařský dvůr

Hodnocení: (rok 2011) nadstandard ****, vřele doporučujeme. Cena je trošku vyšší, ale za ty peníze to stojí!

Popis: Moc hezký nový penzion na konci Lednice. U penzionu je i restaurace (tu jsme ale nevyzkoušeli). Bydleli jsme v dvoulůžkovém pokoli „Úl“ bez balkonu. Pokoje vypadají přesně jako na fotkách na webu, jsou moc hezky zařízené, hezká (a čistá!) je i koupelna. Zejména bych vyzvedla kvalitní postele, kde se pohldně vyspí i lidé vyšší postavy – postele jsou dostatečně dlouhé a prodloužená je i deka. Na posteli je kvalitní zdravotní matrace  – záruka toho, že se člověk vyspí do růžova. Snídaně je od 8-10h a je opravdu bohatá, podávaná v přilehlé budově.

Pokud si objednáte pokoj s terasou, budete mít výhled na trávník vedoucí k potoku. Na trávníku je dětský domeček na hraní. Mě terasy moc nezaujaly, ale pro rodiny s dětmi asi dobré, že se děcka mohou vyřádit na trávníků.

Blízkost potoka slibuje přítomnost komárů, ale na všech oknech jsou kvalitní sítě, takže tento problém v pokoji řešit nebudete.

U penzionu je veliké parkoviště, takže pohodlně zaparkujete.

Velmi pozitivně hodnotím i přístup pana majitele, byl velice ochotný a snažil se hostům vyjít maximálně vstříc.

Je to určitě penzion, kam se budeme rádi vracet.

Kam na jídlo: kromě oblíbené restaurace ONYX jsme nově navštívili i restauraci U Tlustých. Jídlo je vynikající, ceny sice trochu „pražské“, ale stojí to za to. Vaří z kvalitních surovin a s nápadem. Jídlo je o třídu či dvě lepší než v Onyxu (osobní dojem). Obsluha je velmi milá a ochotná. Byl u nich „na razii“ i Zdeněk Pohlreich, restaurace dostala 2 ze 3 možných hvězdiček. Určitě si pochutnáte. Restaurace je přímo na hlavní třídě.

Místo: Lednice

Ubytování: Penzion U Zámku

Hodnocení: standard ***, ale pozor, velmi tenké stěny, takže pokud máte hlučnější sousedy, tak se nevyspíte!

Popis: Hezký, nový penzion blízko zámeckého parku. Parkování ve vnitřím dovře. K dispozici kompletně vybavená kuchyň. V penzionu se nenabízí snídaně, ale je možno si ji v kuchyňce udělat. K penzionu patří i malý krámek s potravinami a smíšeným zbožím, otevřeno mají i v sobotu a neděli.

Deltička: velmi, ale velmi tenké stěny, bylo slyšet každé slovo od sousedů vedle. Pokud vedle vás bydlí někdo, kdo chrápe, nebo má uplakané děcko, máte to jak z první ruky. Nehledě na to, že v zimě se místo ústředního topení topí klimatizací –  a ta dělá také pořádný hluk.

Kam na jídlo: rozhodně můžeme doporučit Restauraci Onyx, který je pár kroků od Penzionu u zámku a je i pár kroků od zámku samotného. V restauraci velmi dobře vaří a mají i milou a hbitou obsluhu. Část restaurace je nekuřácká (stavebně oddělené prostory)  a v létě je v provozu i veliká zahrádka. Na léto můžeme doporučit pečené kolínko, je božské! A na zimu, pokud tam budete kolem svátku 28.10, tak v tento týden jsou pravidelně zvěřinové hody a ty teda stojí za to. Po dlouhé době jídlo, po kterém jsme se olizovali až za ušima.

K Restauraci Onyx patří i Penzion Onyx, tady jsme ještě nebydleli, ale v budoucnosti to vyzkoušíme a dáme vědět.

Výlety:

Reklamy

One thought on “Ubytování – Morava

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s