Zimní veverky v parku Štěpánka


Doma jsme pořád měli schované ořechy, které jsme pořídili pro veverky za účelem focení v parku Štěpánka. Na podzim jimi veverky ještě lehce pohrdaly pro dostatek jiného dostupného krmení. Tak jsme byli zvědavi, co s nimi udělá zima a sníh. Vyrazili jsme opět fotit veverky do parku Štepánka.

Teploty se pohybovaly pod nulou, ale počasí nám přálo. Vybaveni teplým oblečením a karmiatkou jsme zaujali pozice ve veverčím království. Na strategická místa jsme umístili oříšky a čekali. Netrvalo to dlouho a veverky přiskotačily. Záškodničily jim na oříšcích i sojky, sýkorky a brhlíci. Taková sojka si umí naládovat až tři lískové oříšky do zobáku najednou (vypadá trochu jako Marfuša) a ještě s tím uletět.

Sojka polyká lískáče

No a sýkorka, ta vypadá vůbec komicky, protože aby se jí lískáč vešel so zbáku, tak si musí téměř vykloubit čelist, ehm tedy zobák. Opět se potvrdilo, že vyloupané lískové oříšky veverka do sebe rovnou láduje a nevyloupané vlašské buď vyloupne a sní, nebo si je utíká zahrabat. V obou případeh vypadá kouzelně.

Veverka zahrabává ořech

Focení veverek se nám moc líbilo, ale zabalili jsme to, když se začaly zhoršovat světelné podmínky a na cestičce se objevili domorodci volající na veverky jako na domácí mazlíčky. Jestli to bylo nááá puťa puťa, nebo k noze! si už přesně nepamatuju, ale výsledek byl jednoznačný – chlupáči i opeřenci zdrhli.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s