Fotoworkshop: Veverky v parku Štepánka


Veverka v parku Štepánka

Pro fotografy není žádným tajemstvím, že v mladoboleslavském parku Štepánka je možné fotit veverky, které se nechají ochotně krmit :-). Dobrým orientačním bodem, jak „veverčí výkrmnu“ v parku najít je altánek u řeky, od kterého se pokračuje do kopce směrem ke psímu cvičišti. Jak jsme vyzvěděli dotazem od domorodců, v neděli dopoledne  (kdy jsme tam

byli my) to zrovna není ideální čas na focení, protože se rozvna cvičí pejsánkové na cvičišti a veverky to plaší.

No když už jsme tam ale byli, tak jsme to chtěli zkusit. Zanedlouho jsme od altánku došli do míst, kde po stromech visela nepřehlédnutelná krmítka. Takže jsme vybalili oříšky a karimatky. Dlouho se nic nedělo, ale nakonec jsme měli štěstí a dvě veverky (černá a zrzavá) se přišly ukázat. Měli jsme pro ně loupané lískové oříšky, nebo neloupané vlašské ořechy. Ty si veverka odnesla do úkrytu a tvářila ve velmi nelibě, když jsme ji s foťákem následovali.

Veverka v parku Štepánka

Oříšků pro veverky si všimly i sýkorky a neohroženě se pro ně na hromádku vrhaly. Sýkorka se zobákem vykloubeným tak, aby se jí tam vešel celý lískový oříšek, je vskutku k popukání.

Na veverky se vydáme ještě později na podzim, až nebudou mít tolik jídla z přírody (žaludy a pod.), tak třeba jich tam bude víc a i fotky budou lepší. (A nebudeme ožraní od komárů ;-))

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s