Korutany – Garnitzenklamm


Korutany v létě

Propast Garnitzenklamm u Hermagoru

Garnitzenklamm

Nedaleko Villachu, poblíž Hermagoru se nachází propast Ganitzenklamm je na začátku vysoká 630 m a na konci 1125 m, dlouhá 4 km s výškovým rozdílem 500 m, rozkládá na alpských vegetačních stupních a je dosažitelná přes různé můstky až k vodopádům.

Cesta se skládá ze 4 částí (cca 2,5 hodiny chůze ke konci propasti), ve 3. a 4. části jsou mosty a přechody přes propast (pozor na závratě!). Při špatném počasí je vstup zakázán, je nutné sledovat předpověď počasí.

TRASY:

 1. Od začátku propasti přes 1. a 2. část a kamennou cestu k trase č. 410. Dále sestup přes St. Urbani do Möderndorfu (cca 2,5 hodiny).
 2. Od začátku propasti až na konec 3. části. Dále se pokračuje lesní cestou k trase č. 410. Sestup přes St. Urbani do Möderndorfu (cca 4 hodiny).
 3. Od začátku propasti přes všechny části až ke konci propasti (cca 2,5 hodiny) Zpáteční cesta – sestup přes St. Urbani do Möderndorfu (cca 5 hodin).
 4. Od začátku propasti přes všechny části až ke konci propasti (cca 2,5 hodiny) Dále horskou pastvinou (cca 1 hodinu) a odtud:
  • sestup přes Almstrasse cestou č. 410 přes St. Urbani do Möderndorfu (cca 2 – 3 hodiny)
  • cestou č. 410 přes Kühweg Törl a Watschinger Alm do Nassfeldu (cca 2,5 hodiny)
 5. Od začátku propasti přes všechny části až ke konci propasti (cca 2,5 hodiny) Dále přes Garnitzenalm, Garnitzentörl, Watschinger Alm do Nassfeldu (cca 3-4 hodiny).

Mapa a popis jednotlivých částí cesty

Otevírací doba: od 19. 5. – v závislosti na počasí

Vstupné: Dospělý 2,50 EUR, Děti 1 EUR, na Korutanskou kartu -20 % sleva

Weissensee

Weissensee

Weissensee je ledovcové jezero na úpatí Gailtalských Alp v rakouské spolkové zemi Korutany severně od Hermagoru. Leží v nadmořské výšce 930 m a je tak nejvýše položeným z velkých korutanských jezer.

Weissensee je 11,6 km dlouhé; v nejširším místě měří 900 m, maximální hloubka je 97 m. Má rozlohu 6,5 km² a je tak 12. největším jezerem v Rakousku a 4. v Korutanech. Z celkové délky 23 km pobřeží je pouze třetina zastavěna, zatímco dvě třetiny mají přírodní charakter. Kole břehu jezera nevede žádná cesta z jednoho konce na druhý, pouze stezka pro pěší. Na břehu jezera se nacházejí vesnice Neusach, Gatschach, Oberdorf a Techendorf.

Zdroj: Wikipedia

Pár informací při organizaci:

 • Vzdálenost Praha – Hermagor je 706km
 • Vyhledávač ubytování – celé Korutany
 • Korutanská karta -slevy: Korutanská karta stojí na jeden týden Euro 34,- pro dospělého, pro děti od 6 do 15 let Euro 14,-. Děti do 6 let a třetí dítě obdrží kartu zdarma. Karta platí od 18. dubna do 10. října 2010 a můžete ji používat neomezeně. Kartu lze zakoupit ve všech turistických kancelářích.
Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s