Ubytování – zahraničí


Místo: Itálie, Dolomity, Misurina

Ubytování: Penzion Quinz

Hodnocení: Vřele doporučujeme****

Popis: Krásný penzion na břehu jezera stranou od hlavní cesty, dole je pizzerie/restaurace. Pokoje jsou velmi hezké s balkonem na jezero, je jich asi 6, ubytovací kapacita kolem 15osob. Majitel mluví velmi dobře italsky ;-), ale hůře anglicky, domluvit se ale dá. Veškerý personál velmi ochotný. A v pizzerii dobře vaří. Byli jsme zde už 2x s odstupem 2 let a pořád spokojenost.

Delta: Nedoporučujeme pokoj č. 3. Má balkon přímo nad kuchyní, takže tam je cítit jídlo a je tam dost teplo. Navíc tam je slyšet vibrace větráku z kuchyně. (V pokoji jsou kamna na topení dřevem/uhlím a vedou do stejného komína jako ten větrák).

Místo: Itálie, Gargano, Mattinata

Ubytování: Hotel Residence Torre del Porto

Hodnocení: Vřele doporučujeme****

Popis: Ubytování v bungalovech s vlastní kuchyňkou, koupelnou a balkonem/terasou. Bungalovy jsou od velikosti pro 2 osoby, po rodinné, vybaveny klimatizací, předokenními roletami a sítěmi proti hmyzu v oknech, na podlaze dlažba. Pokoj je světlý, nově, moderně zařízen, vše je čisté. Kuchyň s dvouplotýnkovým vařičem, ledničkou, zařízená nádobím (jen ostrý nůž chyběl). Koupelna se sprchovým koutem, umyvadlem, WC a bidetem. V komplexu je k dipozici bazén a malé hřiště pro děti. Před bungalovy rostou citronovníky, od majitele je možné citrony zakoupit (jsou moc dobré). Residenci vlastní/ provozuje rodinný klan mluvící italsky, pouze Angelo mluví anglicky (velmi dobře). Residence je v klidné lokalitě, od moře je oddělena olivovým hájem, kterým je možno k moři dojít. Výhled je buď na olivový háj, citronovníky, nebo nedaleké skály.
V residenci je možné pořídit snídani, ale vzhledem ke kuchyňce na pokoji jsme toho nevyužili. Na oběd, nebo jiné jídlo, je potřeba zajít jinam, v residenci se nevaří. Nedaleko je spřízněná restaurace, kde ubytovaní z Torre del Porto mají 10% slevu. Je vhodné mít slušné oblečení (Italové tam chodí zásadně v košili, někteří i v kravatě) a počítat s tím, že se dodržuje siesta, což bylo vždy, když jsme měli hlad. Restaurace otevírají tak od 17h.
Do centra města je to z residence cca 2km.
Cena cca 70€ za 2lůžkový bungalov, cena za ubytování se platí předem, spolu s kaucí 130€, která je vratná (100€ je kauce na to, že nic nerozbijete, 30€ na závěrečný úklid – kýbl, mop a smeták jsou na pokoji k dispozici, takže není problém uklidit)

Místo: UK, Wales, Caerleon

Ubytování: Pendragon house B&B

Hodnocení: Vřele doporučujeme****

Popis: Nádherné ubytování v rodinném penzionku. Stylově zařízené pokoje v anglickém sytu, bohatá anglická snídaně, milí majitelé

Místo: Německo, Frauenau, kousek od Železné Rudy, Bavorský les

Ubytování: Ferienwohnung Rankl

Hodnocení: Vřele doporučujeme****

Popis: Ferienwohnung znamená kompletně vypavený byt s kuchyňkou. Ten u rodiny Frankl se nachází před vjezdem do obce Frauenau (směrem na Trinkwassertalsperre – přehradu s pitnou vodou) a je umístěn v podkroví rodinného domku se zahradou. Parkování je před domem, kola je možné uschovat v garáži. Rodina Rankl nabízí ještě i samostatné pokoje, ke kterým je možné mít i snídani (prostorná jídelna je v přízemí). Náš Ferienwohnung má dvě ložnice s manželskou postelí, obývák s gaučem a jídelním koutem, kompletně vybavenou kuchyňku včetně sporáku s troubou a koupelnu se sprchou a WC. Vše je čistné a nové, nábytek je z masivu, posltele s kvalitní, spíše tvrdou matrací, ale velice komfortní. K ložnicím patří ještě balkon sžidličkami a stolem, kde je velice příjemné snídat.

Přestože je interér na můj vkus až trochu přezdobený (svícínky, vázičky, prostírání atp.), vše působí velice mile a útulně. Drobnou nevýhodou pro osoby vyššího vzrůtu může být silně zkosená střecha podkroví, takže občas je potřeba dávat pozor na hlavu.

V Německu se klade veliký důraz na třídění odpadu, třídí se tedy bioodpad, zbytkový odpad, plast, papír, sklo (podle barev) a my třídili i hliník.

Majitelé jsou velice ochotní a vstřícní, mluví ale pouze německy. Nicméně domluvit se s nimi dá i naprosto základní němčinou a při objednávání pán ochotně zašle německý text vložený do překladátoru na Google, což sice někdy vyústí v zábavný text, ale k pochopení to stačí. Za celý byt jsme na 1 den platili 25€, což po přepočtu je daleko méně, než na české straně (+ poplatky městu).

Město Frauenau je velice hezké,zejména místní samoobsluha nás překvapila. Čekali jsme základní sortiment, jak bývá zvykem u nás, ale museli jsme konstatovat, že samoobsluha je zásobena lépe, než většina i větších samoobsluh u nás.

Ubytování tedy rozhodně doporučujeme a budeme se sem rádi vracet.

Výlety: popis našich výletů si můžete přečíst zde a zde.

Místo: Německo, Dagebüll

Ubytování: Penzion Peterswarft

Hodnocení: Doporučujeme***

Popis: Rodinný penzion cca 1km od centra Dagebüllu, klidné a útulné prostředí, výborná snídaně. Majitelka mluví trochu anglicky.

Výlety:

Místo: Německo, Weyarn, kousek za Mnichovem u dálnice

Ubytování: Penzion Schweizerhaus

Hodnocení: Vřele doporučujeme****

Popis: Příjemný rodinný penzion v Bavorsku, nedaleko Mnichova. Nachází se cca 7km od sjezdu dálnice, takže je jako stvořený pro přespání na cestě. Majitelé kromě němčiny mluví také velmi dobře anglicky (pan Wollgarten).Ubytování je v několika menších domcích roztroušených po veliké zahradě. Pokoje jsou hezké, zařízené nábytkem z masivu a plovoucí podlahou, koupelna je vybavena sprchou a fénem na vlasy (mimo jiné :-)). Na zahradě jsou houpačky a prolejzačky pro děti. Bohatá snídaně se podává v hlavní budově. Pokud je státní svátek, máte štěstí, protože domácí se ustrojí do bavorských krojů a to opravdu stojí za to vidět. Veselou náladu u snídaně zajišťuje veliký papoušek, který se rád převádí.
Pokud plánujete přijet po 18h, je vhodné to domácím nahlásit. Nemají problém s příjezdem do 22h. Snídaně se dáno podává od 7h.
Na pokoji není lednice, což může komplikovat situaci, pokud si s sebou vezete nějaké jídlo. Nicméně u jednoho domečku je společná lednice, kde jsou k dispozici piva a nápoje a věřím, že po dohodě s majiteli je možné vyřešit i uložení potravin.
V penzionu je možné platit hotově, nebo platební kartou, nepřijímají kreditní karty. Dostupný je také wifi internet.

Byli jsme zde již dvakrát, pokaždé naprostá spokojenost.

Místo: Německo, Bad Fallingbostel

Ubytování: Haus Petersen

Hodnocení: Doporučujeme ****

Popis: Rodinný penzion v klidné části městečka, 9 minut jízdy autem od ptačího parku Weltvogelpark Walsrode. Penzion má zhruba 6 pokojů, které působí příjemnou atmosférou, jsou čisté. My jsme měli dvoulůžkový pokoj s koupelnou (sprcha, bidet) s výhledem na zahradu, řeku a kostel. Penzion je v typicky německém upraveném stylu, vše je velice pečlivě sladěno, přichystáno. Na recepci hovoří německy a anglicky, majitlé i ostatní personál jsou velice milí. Snídaně je formou bohatého bufetu z kvalitních surovin (je v ceně). Snídat můžete s výhledem do zahrady na jezírko a řeku. V přízemí penzionu je bazén (poměrně veliký) a sauna. Je zde také možnost masáží. Bazén jsme využili několikrát, byla to velice příjemná možnost osvěžení po celodenních výletech. Parkování je před penzionem. Na pokojích je wi-fi internet, heslo vám dají na recepci. V okolí penzionu je několik dobrých restaurací, kam je možno zajít na večeři či oběd (2x klasická restaurace, 1x pizzerie, 1x čína). Nedaleko penzionu je i dobře zásobený supermarket, který má otevřeno od pondělí do soboty. Na chodbě penzionu je k dspozici rychlovarná konvice, hrníčky, čaje, káva, takže je možné si uvařit kávu nebo čaj na pokoj. Na recepci je pak lednice schlazenými nápoji (funguje jako bar – při odjezdu se nahlásí konzumace). Penzion akceptuje kreditní a platební karty. Rezervaci jsme prováděli přes server booking.com, kde byla dokonce i výhodnější cena, než přímo na stránkách penzionu. Na Booking.com bylo požadováno zadat číslo kreditní karty jako záruku, ale nic nám nebylo strženo a rezervace fungovala bezchybně.

Delta:Pokoje jsou podkrovní, takže je v nich obecně docela teplo (ne nijak nesnesitelně), nicméně přítomnost péřové přikrývky je v případě jarních/letních teplot trochu nadbytečná. Postele jsou na můj vkus dost měkké, ale vyspat se dalo. Citlivější jedince může rušit odbíjení kostelního zvonu.

Výlety: Ptačí park Weltvogelpark Walsrode, Wild Park Lünebuburger Heide, v okolí je řada dalších atrakcí. Oba zmíněné parky jsou dobře vybavené zázemím pro děti (hřiště, přebalovací pulty), oblast je celkové hodně rovinatá, takže je ideální i pro nenáročnou cykloturistiku (hustá síť cyklostezek)

Další informace: Cesta po dálnici z Prahy je cca 600km, takže na cestu si vyhraďte zhruba 6h, většina cesty je po kvalitní dálnici, z Prahy se jede směrem na Ústí nad Labem. Server s infromaci pro vyhledání ubytování nebo výletů je Lüneburger Heide.

Místo: Rakousko, Illmitz

Ubytování: Illmitrezhof

Hodnocení: Doporučujeme***

Popis: Rodinný penzion kategorie ** ve slepé ulici vedoucí k jezeru. Klidný penzion se standardním vybavením a velmi milými majiteli. Cena cca 28€ za osobu se snídaní. Snidaně jsou opravdu velmi bohaté a obrovské. Pokoj s koupelnou a vanou. Vybavení velmi zachovalé a vše velice čisté. Na pokoji jsme měli dokonce i „welcome drink“ – dvě malé lahvičky místního vína. Paní majitelka hovoří pouze Německy, trochu rozumí anglicky, ale e-mail s žádostí o ubytování pište raději německy. Dcera a pan majitel mluví obstojně anglicky. Z kraje dubna bylo venku ještě chladněji, ale majitelé na pokojích topili, takže bylo příjemně (příplatek za topení 1,50 €/osoba). U domu je dětské hřiště s prolízačkama. V penzionu se nevaří, ale v dochodné vzdálenosti je řada restaurací. Menu v restauracích je jen v němčině.

Proč má penzion jen ** a nikoliv *** jsme nezjistili. Nám zde nic nechybělo, vyhovovalo nám soukromí a neokázalá atmosféra (zkuste si vyrazit do okolí na bahňáky a nepřijít až po uši od bahna :-D).

Výlety: Neziderské jezero a národní park Neusiedler see – Seewinkel. Doporučujeme i na kole (v létě s repelentem!).

Místo: Polsko,  Leba

Ubytování: Arena Slonca

Hodnocení: Doporučujeme***

Popis: Hezké ubytování se snídaní. Pokud je na pokoji (mimo sezonu) zima, na recepci zapůjčí fukárek. Hovoří slušně anglicky

Výlety:

Místo: Francie, Camargue

Město: Saintes-Maries-de-la Mer

Ubytování: Hotel Le Fangassier**

Hodnocení: Doporučujeme spíše podmíněčně, možná se dát najít i jiné ubytování, zde nebyla vysoká cena

Popis: Pokoj se starším vybavením, standardní, s koupelnou. Klíčové je vybírat pokoj se sítí proti komárům, těch je tady opravdu mnoho. Náš pokoj síť v okně měl, ale až pozdě jsme zjistili, že dole netěsní cca o 3cm :-). Hned vedle penzionu je malá samoobsluha (vypadá torchu jako „mám velikou garáž, tak jsem z toho udělal obchod“, ale je to čisté a nakoupit se tam dá dobře). Snídaně dobré, na Francii nezvykle bohaté (tzn. kromě standardní bagety s marmeládou a pomerančového džusu jsme dostali i kus sýra a jogurt). Majitelka je velmi milá, anglicky ale nemluví.

Další infrmace:

Místo: Francie, Verdon

Město: Castellane

Ubytování: Vincent Annick, 30 Boulevard St-Michel, Castellane 04120, Tel: 0492833785, Mob: 0616818102

Hodnocení: Vřele doporučujeme****

Popis: Krásné, stylové ubytování, pokoje vybaveny masivním nábytkem, hezká koupelna. Milá paní domácí, mluví pouze franckouzsky, ráda si povídá a dá i tipy na výlet. Tady se nám moc líbilo. Parkování před domem. Kousek od domu dobrá pizzerie (směrem do centra), směrem ven z města je veliká samoobsluha, kde paní za pokladou okamžitě pozná, že nejste zdejší, vřele vás plynulou francouzštinou (jak jinak!) přivítá, pohovoří o počasí, popřeje hezký pobyt a to vše aniž by snížila rychlost markování na kase! Vedle tohoto supermarketu je také benzinová pumpa, kde je dobré natankovat, ve městě je pak ještě jedna (pozor, je nutné platit kartou u obsluhy, tankovací automaty na pumpách neberou naše karty! – tzn. o víkendech a svátcích si nenatankujete).

Místo: Francie, Esterel

Město: Frejus, Saint Raphaël

Ubytování: Hotel du Soleil – Saint Raphaël

Hodnocení: Doporučujeme spíše podmíněčně, možná se dát najít i jiné ubytování, zde nebyla vysoká cena

Popis: Standardní pokoje s koupelničkou, místo ledničky na pokoji minbar, kam se nesmí dávat žádné jídlo. Po dohodě s majitelkou (neochotně) nabídne místo ve společné lednici. Majitelka moc milá není, mluví pouze francouzsky. Snídani jsme zde neměli, ale asi jsme o nic nepřišli – kupovaná marmeláda a bageta – pořád to samé dokola. Ubytování je v klidné části města, kus cesty od moře. Nedaleko od penzionu je lékárna a samoobsluha. Parkování ve dvoře za vraty.

Místo: Francie, řeka Ardéche

Město: Salavas, řeka Ardéche

Ubytování: Hotel des Sites

Hodnocení: Doporučujeme ***

Popis: Hezký, útulný hotel, pokoj s pěkným výhledem. Kousek od řeky Ardéche, kde je možné si půjčit kanoe a plavit se. Recepce zavřená 14-17.30. Je nutno volat dopředu a o příjezdu v tuto dobu se domluvit. Personál velmi vstřícný, mluví ale pouze francouzsky. Cena cca 60EUR za 2 osoby. Kontakt: le Village 07150 Salavas Tel : 04 75 88 00 85. Kousek od penzionu je samoobsluha, kde mají dobré sýry i nějaké víno. Na jídlo jsme jezdili do nedalekého městečka, v samotném Salavas mnoho možností na jídlo není, je zde už jen kemp.

Místo: Francie, Cévennes

Město: Meyrueis

Ubytování: hotel St. Sauveur přidružený k hotelu Le Suly

Hodnocení: Doporučujeme ***

Popis: Dobře situovaný hotel pro výlety v dané obůasti. Trochu náročnější parkování (buď před hotelem, kde je často plno, nebo na veřejném parkovišti – zdarma – kousek od hotelu).  Pokoje i hotel stylové, hezké. Personál mluví trochu anglicky. Snídaně i další jídlo je v hotelu Suly. Kousek od hotelu je samoobsluha, kde mají velmi dobrý sýr a velmi průměrné víno.

Další informace: Meyrueis Office de Tourisme

Místo: Reunion, Saint Gilles les Bains

Ubytování: Senteur Vanille

Hodnocení: Vřele doporučujeme********* – zatím nejkrásnější ubytování, jaké jsme kdy měli

Popis: Studio v tropické zahradě. „Dvojdomek“ – tedy dvě studia vedle sebe v jednom domečku, ale každé s vlastní přístupovou cestou a díky řešení zahrady i s dostatkem soukromí. Prostorná terasa orientovaná do tropické zahrady. Na terase jídelní stůl, židle a lehátka na lenošení. Vevnitř dvojpostel s moskytiérou, sprcha, WC a kuchyňka s lednicí. Vše velmi útulné, čisté. Bungalovek je stíněn stromy a díky systému větrání není vevnitř vedro. K dispozici je i větrák i klimtizace, ale tu jsme nepotřebovali.

Delta: Odpadní trubky asi nebudou z nejtlustších, takže občas zlobil odpad sprchy a WC. Po nahlášení ale byla rychle zjednána náprava 🙂

Výlety: popis výletů je v příspěvku Réunion – zápisky z tropického ráje

Místo: Madeira, Funchal

Ubytování: Hotel Orca Praia ***

Hodnocení: Doporučujeme ** – standardní megahotel spíše staršího data (betonové montrum), ale zase je blízko moře

Popis: Standardní hotel, jehož hlavní výhodou je, že všechny pokoje mají výhled na moře. Vyplatí se žádat pokoje spíše nahoře (recepce je v prostřed hotelu), pokoje od 10 patra níže mají již výhled jen na stromy a jsou údajně tmavší. Hotel je umístěn kousek stranou od Funchalu, dostupný městskou dopravou, nebo hotelovým busem. Má bazén i přímý přístup na pláž s černým pískem. V hotelu jsme výrazným způsobem snižovali věkový průměr osazenstva 😉 (většinou němečtí důchodci – ale alespoň nepařili do rána a na schodech se nechali předběhnout)

Výlety:

  • Levady v okolí Funchalu
  • Botanická zahrada
  • Santana

Hodnocení: Vřele doporučujeme****

Reklamy

4 thoughts on “Ubytování – zahraničí

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s