Ubytování – ČR


Místo: Českosaské Švýcarsko

Ubytování: Usedlost Na Stodolci

Hodnocení: vřele doporučujeme! *****

Popis: Moc hezké ubytování, nábytek z masivu, možnost vyjížďky na koních

Výlety:

Místo: Tábor

Ubytování: Hotel Nautilus****

Hodnocení: luxus, když se chcete rozmazlovat, nebo slavíte *****

Popis: Víkendový balíček, luxusní hotel v centru Tábora, přímo na náměstí. Parkování v nedalekém parkovacím domě. Dobrá mexická restaurace kousek od hotelu. Výborný masér na pokoj za rozumnou cenu.

Místo: Kutná Hora

Ubytování: Penzion Kutna

Hodnocení: vřele doporučujeme! *****

Popis: Moc hezký rodinný penzion s velmi útulnými pokoji. Rustikální nábytek, obrovská vana, úžasná snídaně a příjemná paní domácí. Rozhodně nelze vynechat oběd či večeři u Dačických a jejich výtečné perníkové knedlíky jako přílohu k nějakému dobrému jídlu.

Výlety: Chrám Sv. Barbory, Žehušická obora s bílými jeleny

Místo: Vápenky, Bílé Karpaty
Ubytování: Penzion U Černého potoka

Hodnocení: doporučujeme ***

Popis: Moc hezké ubytování, vstřícná obsluha. Dobře vaří.

Výlety: Ideální výchozí bod pro Okrotice červené a orchidejové lokality v Bílých Karpatech

Místo: Jizerské hory, Horný Polubný
Ubytování: Penzion 922

Hodnocení: vřele doporučujeme! *****

Popis: Velmi příjemné ubytování i „pan domácí“. Pokoje s nábytkem z masivu, k dispozici společná kuchyň, jídelna s velikým stolem a obývák s krbem. K dispozici také infrasauna a ping-pong. Penzion je v provozu 3 roky, včechno je nové a čisté. Kapacita až 15osob, možnost pronajmout celou chalupu.

Deltička: v pokojích je slyšet, jak sousedi dupou :-))) Ale zase ne moc.

Výlety:
Sobota: výlet na Jizerku, chtěli jsme jít k Rašeliništi Jizerky, ale vzdali jsme to, byly tam davy.
Jeli jsme na Smědavu, okruh: Smědava – Na Kneipě – Čihadla – Nad černým potokem – Frýdlantské cimbuří – Okolo Smědavské hory na Pavlinu louku a zpět na Smědavu.
Cesta: Smědava – Na Kneipě – do ostráho kopce, hodně cyklistů, Nad Černým potokem – nejdřív strmě dolů po lesní cestě s balvany, pak strmě nahoru (dlouho :-)) lesem po balvanité cestě. Ale zase krásné vodopády a výhledy. Cesta od Frýdlantského cimbuří okolo smědavské hory – náročná cesta, stezka málo udržovaná (místy chybí kusy žebříků, nebo je část cesty jištěna řetězy – rozhodně nezbytností jsou dobré boty).
Občerstvení: Možnost na Kneipě nebo na Smědavě.

Místo: Krušné hory, Měděnec
Ubytování: Penzion Sport

Hodnocení: standardní penzion

Popis: Penzion na okraji vesnice, pokoje bez koupelny (společná na patře). Při domluvě pan správce zajistí snídani a oběd/večeři. Ve vesnici není kam zajít na jídlo

Místo: Šumava, Špičák (Železná Ruda)
Ubytování: M-Penzion

Hodnocení: standardní penzion, spíše nedoporučujeme (špatné postele)

Popis: Na první pohled sympaticky působící penzion ve Špičáku. Penzion i pokoje jsou nové nebo zrekonstruované.U penzionu je parkoviště (kapacitou bohužel naprosto nedostatečné, což bude problém zejména v zimě). Cena za osobu je 300-700Kč (podle sezóny), cesna za snídani je 70Kč. Přímo v objektu penzionu je i hospůdka u Yetiho, kde vaří.

Deltičky: Restaurace není nekuřácká a kuchaře by měl navštívit Pohlreich a naučit ho vařit. Přestože jídlení lístek nabízí snad jen 10 jídel, jedlá jsou jen obtížně. Polévky se ještě jíst dají, zbytek je spíš katastrofa (pokud se Vám přejí suché kupované knedlíky, rozhodně nežádejte rýži – bude rozvařená a slepená). Ceny za jídla jsou spíše pražské, ale kvalita výchozích surovin je velmi nízká, takže není divu, že jídlo nechutná. To samé se dá říct o snídaních – rozhodně cenu 70Kč nemají. Můžete si dát každý den to samé, většinou vajíčka na 2 způsoby, nebo obložený talíř s pár kousky sýra a pár plátky umělohmotného salámu. Přestože se pan číšník i kuchař velmi snažili a byli vstřícní, kvalitu tím nedohnali.

Podobná situace je i na pokojích. Na první pohled působí rozumně, i přesto, že jsou nevkusně zařízeny. Podlaha je pokryta umělým kobercem, do kterého se ale snadno chytají veškeré nečistoty, prach apod., takže nic pro alergiky. Takový koberec prostě uklidit nejde. Katastrofální je ale postel. Je vyrobena z laminátované dřevotřísky, s laťkovým roštem a tentounkou molitanovou matrací. Záda tedy spolehlivě bolí už po první noci. A to je asi i důvod, proč ve spodní části penzionu nabízejí thaiské masáže. Takhle o klienty opravdu nouzi nemají 🙂

Shrnutí: Ubytovacích možností je ve Špičáku a Železné Rudě dost, příště pojedeme jinam.

Místo: Šumava, Hojsova stráž

Ubytování: Penzion Bečvářův srub

Hodnocení: doporučujeme, menší pokoje

Popis: Nový dřevěný srub nedaleko Železné rudy jsme zvolili jako výchozí místo pro výlety na Šumavě a v Bavorském lese. Přijeli jsme na konci sezóny (začátek září), takže v restauraci se už nevařilo a po víkendu jsme byli poslední hosté, takže jsme na objektu byli sami a nebylo možné si dát už ani pivko dole v restauraci. Srub působí velice mile, venku je zahrádka. Měli jsme největší pokoj (apartmán) s ložnicí a obývákem s kuchňským koutem. Respektive spíš kuchyňským minikoutkem, protože obsahoval pouze dvouplotýnkový vařič, lednici a velice minimální vybavenost nádobím. Jídelní stůl k dispozici není.

Delta: Ubytování samotnému asi nelze vytknout nějaké přímé nedostatky, ale protože jsme sem přijeli z jiného ubytování, bylo možno pozorovat jistý nepoměr. V Bečvářově srubu jsme platili 450Kč na sobou a den (to byla sleva, normálně je tento apartmán dražší). Přesto ale svým komfortem (vybavením, rozlohou – malé pokoje) se nemohl rovnat ubytování, které jsme měli předtím v pouze 44km vzáleném Frauenau (Ferienwohnung Rankl viz zde) na německé straně. Nechci tvrdit, že u sousedů je tráva vždy zelenější, zde je faktem, že za měnší komfort jsme platili více peněz. Pro nás je tedy volba pro příští návštěvu jasná.

Místo: Novohradské Hory, Nové Hrady – Třeboň

Ubytování: Penzion Červené Blato

Hodnocení: standardní penzion, ale vzhledem k přístupu pana majitele k hostům nedoporučujeme

Popis: Penzion je umístěn nedaleko Nových Hradů, ale většina navigací ho nezná. Nijak zvlášť jsme ale nebloudili. Exteriér i interiér penzionu působil příjemným dojmem, je k dispozici i parkoviště, které se na noc zamyká. K penzionu (2 budovy) přiléhá i restaurace (bohužel kuřácká) a dále docela dobře vybavené hřiště pro děti (trampolína apod.). Menší děti ale trochu děsily vycpaniny jelenů na stěnách restaurace. Pokoje jsou vybaveny dřevěným nábytkem z masivu (zakázková výroba), dřevěnou podlahou a koupelnou se sprchou (ve sprše byla v rozích plíseň). Veškerý dobrý dojem z pokoje ale bohužel kazí postele, které jsou ty nejlevnější válendy s proleželou pérovou matrací. Záda bolí už po jednom dni, někteří se vůbec nevyspali.

Ve skupince 10 lidí jsme se zde na začátku října 2010 ubytovali. Protože od října už měla být nižší sezóna, cena za sobu na pokoji byla na webu uvedena na 350 Kč. Přestože jsme byli jediní hosté v celém penzionu (i restauraci) za celý víkend, majitel (a kuchař v jedné osobě) se k nám choval skutečně jako v hospodě na mýtince…jako by mu vadilo, že mu tam lezou lidi. Pokoje bylo potřeba zaplatit dopředu. Teprve po zaplacení jsme si uvědomili, že nám naúčtovali vyšší cenu, jako kdyby byla ještě vysoká sezóna – tedy 450 Kč za sobou. Když jsme to reklamovali, pan majitel začal zkoušet triky, jako že měnili ceny a že na webu to určitě je s tou vyšší cenou. Tak pánové hbitě vytáhli své smartfony a ukázali, že to tak není. Dokonce i na nástěnce v penzionu byly shodné ceny jako na webu. Na to pan majitel prohlásil, že teď nemá čas se o tom s námi bavit a že musí pryč a bude to řešit večer. Do večera samozřejmě byly změněny ceny na webu. Tak jsme čekali, co bude. Nakonec se nám podařilo s ním dohádat, že budeme mít původní, nižší cenu. Aby ale na tom nebyl škodný, tak nám naúčtoval volná lůžka na pokoji (100 Kč za lůžko a den, jak mají v ceníku). To bych pochopila, kdyby mu na parkovišti stál autobus plný německých turistů, které musel odmítnout, ale ne v době,  kdy jsme byli jedinými hosty. Navíc prázdné lůžko účtoval i těm, kteří měli původně dostat dvoulůžák, ale dostali třílůžák.

Ještě stručně k jídlu. Snídaně byla za 65 Kč a mohli jste si vybrat 1 jídlo z 5 nabízených (vždy stejná nabídka) a 1 pití. Na nabídce byl hemenex nebo míchaná vajíčka, nebo párek, nebo obložený talíř, nebo česnečka. Jídlo i s pitím v hodnotě do 20Kč. Ze snídaně jsme se moc nenajedli. Jídelní lístek nebyl nikterak bohatý, ale jíst se to dalo.

Shrnutí: přes původní první dobrý dojem sem už nikdy nepojedeme.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s